Német Kisebbségi Önkormányzatok

Bács-Kiskun megyei Szövetsége


Fegyelmi szabályzata


A szövetség alapszabálya IV/4. pontja rendelkezik arról, hogy a tagsági viszony a közgyűlés döntése alapján kizárással is megszüntethető. E jogkört a közgyűlés gyakorolja.


A szövetség közgyűlése a kizárás alkalmazhatósága, továbbá a fegyelmi eljárás lefolytatása érdekében az alábbi szabályokat határozza meg:


1. A szövetség tagjának tagsági viszonyát kizárással megszüntetni csak fegyelmi eljárás keretében, a szövetség, vagy a szövetség tagjainak érdekeit súlyosan sértő magatartás esetén lehet.

2. A szövetség tagjainak érdekeit súlyosan sértő magatartásnak minősül, ha a szövetség tagja:
-
tevékenységével közvetlenül veszélyezteti a szövetség céljai megvalósulását, ill. azzal ellentétes
- folyamatosan, legalább 3 éven keresztül nem vesz részt a szövetség munkájában, és nem fizet tagdíjat.

3. A fegyelmi eljárást a szövetség bármely tagja kezdeményezheti. Az eljárás kezdeményezését az elnökséghez – részletes indoklással – írásban kell benyújtani.

4. A fegyelmi eljárás megindításáról az elnökség dönt, a kezdeményezés benyújtását követő első ülésén.

5. A fegyelmi eljárást egy tagból, valamint az elnökség és az ellenőrző bizottság egy-egy tagjából álló 3 fős fegyelmi bizottság folytatja le. A fegyelmi bizottság tagjait az elnökség bízza meg. A fegyelmi bizottság tagja nem lehet annak a tagnak a közeli hozzátartozója, aki ellen a fegyelmi vizsgálat folyik.

6. A fegyelmi eljárás megindításáról az érintettet /aki ellen a fegyelmi eljárás megindult/ írásban haladéktalanul, de legkésőbb 8 napon belül értesíteni kell.

7. A fegyelmi eljárás során biztosítani kell, hogy az érintett személy /jogi személy esetén annak képviselője/ védekezését, saját álláspontját akár szóban, akár írásban előterjessze.

8. A fegyelmi bizottság feladata
- fegyelmi eljárás lefolytatása
- tényállás tisztázása
- az üggyel összefüggő iratok, dokumentumok megvizsgálása
- érintett személy és tanúk meghallgatása
- fegyelmi határozati javaslat előterjesztése
- fegyelmi eljárás dokumentálása, jegyzőkönyvek készítése.

9. Fegyelmi határozat lehet
- figyelmeztetés
- megrovás
- megbízás visszavonása /visszahívás/
- kizárás

10. A fegyelmi határozati javaslatról a közgyűlés soron következő ülésén fegyelmi határozatban dönt. A fegyelmi határozatot az érintettel haladéktalanul, de legfeljebb 8 napon belül a szövetség elnöke írásban közli.

11. A fegyelmi határozat ellen az érintett jogorvoslati lehetőséggel élhet, keresetet indíthat, vagy törvényességi kifogást emelhet.

12. Ezen szabályzat a szövetség közgyűlésén kerül kihirdetésre, s a kihirdetése napján lép hatályba.


Baja, 2005. június 24.


Schőn Ferenc
elnök